Měníme osnovy

Blog

Tláskalová: Chci, aby z mé třídy odcházely chytré, sebevědomé děti, které si nenechají něco namluvit a budou se starat o druhé

16. 4. 2024 | Vendula Procházková

Ekotým, ochrana zvířat a výuka venku. To je jen útržek aktivit, které paní učitelka Tláskalová ze ZŠ J. V. Sládka Zbiroh s dětmi dělá. Kompetence udržitelnosti je to, co ji dává smysl a snaží se s dětmi pomoci naší planetě.

Ekoškola: Nechme děti zažít, co znamená chovat se udržitelně

11. 4. 2024 |

Představte si největší vzdělávací program na světě, který motivuje děti a učitele k udržitelnějšímu způsobu života a pomáhá jim vytvářet lepší svět. Tak přesně takhle funguje Mezinárodní program Ekoškola, fenomén udržitelnosti a zodpovědného přístupu k životnímu prostředí, který má v České republice obrovský vliv.

Úspěch motivuje k dalšímu učení. Nechte děti zažít ten pocit

25. 3. 2024 |

Učení je celoživotní cestou, na které zkoumáme svět a naše místo v něm. Jak ale neztratit chuť se dál rozvíjet a posouvat. Velmi silnou motivací je úspěch. Všechny, děti i dospělé žene kupředu. Je proto nezbytné dávat dětem příležitosti úspěch zažít a prožít. Měli bychom se o to snažit my rodiče, ale také učitelé ve škole. Jak podporovat pocit úspěchu u dětí?

Handlíř: Učím žáky přebírat odpovědnost za své učení. To je pro mě kompetenční výuka

25. 3. 2024 | Vendula Procházková

Aktivní klub pro rodiče, sobotní škola i týden otevřené školy. Pan ředitel Karel Handlíř ze Základní školy Krnov si stojí za tím, že je třeba zohledňovat nejen potřeby dětí, ale i rodičů a učitelů. Jedině tak je možné vytvořit podmínky pro kompetenční výuku.

Kompetence k učení: Učení je biologickou potřebou dětí. Jak ji nezničit, ale posílit?

25. 3. 2024 | Vendula Procházková

Děti se rodí se schopností učit se novým věcem. Je to jejich biologická potřeba. Během prvních let života se každý den učí spoustu nových věcí. Jde jim to samo od sebe. Jak tuto potřebu a touhu v dětech podporovat a rozvíjet i ve školním věku?